Харчова цінність плодів
До складу волоського горіха входить велика кількість рослинного білка, ненасичених жирних кислот, вуглеводів, цінних макро- та мікроелементів. Крім того, у цій рослині міститься унікальний набір мінералів і вітамінів, необхідних для повноцінної діяльності людського організму. Тут є:
- вітаміни групи A, С, Е, K, PP, комплекс вітамінів групи B, фолієва кислота;
- магній, йод, цинк, калій, фосфор, фтор, натрій, мідь, сірка та інші речовини, що сприяють підтримці здоров'я людини.
Багато міститься в плодах ефірних олій, клітковини та дубильних речовин.
Калорійність волоських горіхів може досягати 8500 ккал/кг, водночас біологічний склад і харчова цінність плодів може неабияк відрізнятися залежно від ступеня їхньої зрілості та регіону росту. Наприклад, у зелених плодах просто величезна кількість вітаміну C, якого там більша майже у 50 разів, ніж в іншому рекордсмені за його вмістом — лимоні. Зате стиглі ядра мають повніший набір корисних речовин і мінеральні з'єднання.
Корисні властивості волоського горіха
Лікарі рекомендують вживати волоський горіх людям практично будь-якого віку — як дорослим, так і дітям (але не раніше двох, а краще трьох років). Цей продукт не тільки заряджає енергією, надає сили та стимулює всі найважливіші процеси в організмі, але й підвищує його опірність до різних хвороб:
- Регулярне вживання плодів покращує роботу серцево-судинної системи, відновлює метаболічні процеси, нормалізує білково-жировий обмін і сприяє загальному зміцненню імунітету. Особливо корисні волоські горіхи для організму в міжсезоння, коли збільшується ризик зараження вірусними інфекціями та застудними захворюваннями.
- Речовини, що входять до складу плоду, дають змогу поліпшити роботу органів кровотворення, нормалізувати рівень глюкози в крові, зміцнити стінки судин і запобігти появі холестеринових і склеротичних бляшок.
- Волоський горіх — чудовий антиоксидант, тому може стати ефективним профілактичним засобом для запобігання онкологічних захворюванням.
- Позитивно позначається вживання плодів на стані сечостатевої системи та травного тракту. Білок цього продукту допомагає відновити природну мікрофлору кишківника, позбавляючи запорів і дисбактеріозу.
Користь волоських горіхів полягає не тільки в ядрах, але й інших «складових» частинах плода — шкаралупі, перегородках, шкірці навколоплідника та навіть листі. У сирому вигляді вони, звичайно, мало успотребами, зате з них можна приготувати цілющі відвари та настоянки.
- Ціна: 20 ₴